השתלות שיניים

השתלת שן היא למעשה דרך לשיקום קבוע של שן חסרה בפה המתרפא. זוהי הדרך בה משתמשים כדי לקבל שן חדשה שמרגישה ומתפקדת וגם נראית כשן אמתית לכל דבר ועניין.

שתל דנטלי הוא תחליף מלאכותי לשורש השן, דמוי בורג בדרך כלל, ומשמש כפתרון האידיאלי עבור רבים.

השתלים המקובלים בתהליך השתלות שיניים מורכבים מסגסוגת טיטניום שהיא סגסוגת מתכתית חזקה ביותר. 

ההשתלה נעשית על ידי קדיחת חור בעצם והכנסת שתל בלחץ כדי ליצור עגינה על ידי העצם

לשתל יחובר מבנה כאשר יש מבנה המוצמד לשתל על ידי דבק ויש מבנה המחובר בהברגה לשתל.

תהליך השתלת שיניים כולל בדרך כלל מספר שלבים לאחר ההכנה הכללית של המתרפא, הטיפול של ההשתלה הוא בהרדמה מקומית ואין כל צורך בהרדמה מלאה.

בשלב ההתחלתי של השתלת שיניים מתבצעת חשיפת העצם באזור ההשתלה ואז מתחיל הרופא בקדיחה נקודתית של איזור ההשתלה תוך שמירה על מניעת נזק לתאי המקום. הקדיחה תתבצע בקוטר הולך וגדל שיתאים לגודלו של השתל אך מעט קטן יותר מקוטר השתל שאמור להכנס לתוכו.

לאחר מכן תתבצע הכנסת השתל פנימה בעזרת הברגה סיבובית, עד שהשתל נכנס אל תוך העצם ונתפס בה באמצעות חיכוך. רופא השיניים יסגור את איזור ההברגה של השתל על ידי בורג קטן ויבצע תפירה על פי הצורך.

לאחר ההשתלה יש צורך לחכות עד שתבוצע קליטת השתל ע”י העצם. בדרך כלל מדובר על תקופת המתנה של 3 להשתלה לסת תחתונה ול-4 חודשים בלסת עליונה. 
לאחר תקופה זו תתבצע חשיפת השתלים, כאשר אם הם אינם חשופים לחלל הפה, תוסר רקמת החניכיים היכן שהשתל ממוקם כדי לגלותו. לשתל תחובר "כיפה" ממתכת שתכסה אותו ותאפשר את התהליך של ריפוי והחלמה ברקמת החניכיים סביב השתל.

גלילה לראש העמוד